Na metličky nie s metlou, ale s laserom

Krása a móda Zdravie a životný štýl

Nepekné metličkové žilky trápia nejednu ženu vo vyššom veku. Ochorenie nie je bolestivé ani nákazlivé ale je veľmi neestetické. Na tvári si môžete pomôcť hrubšou vrstvou make-upu, ale kto by chcel stále chodiť takto nadmerne nalíčený. Metličky na nohách sa dajú zakryť nohavicami alebo dlhou sukňou. Ale čo robiť v lete? V plávkach sú Vaše metličky nemilosrdne odhalené.

Vznik metličiek má rad príčin. Svoju úlohu môže zohrať dedičnosť, nedostatok pohybu, nadváha, vysoký krvný tlak, nezdravá strava, ale aj hormonálne zmeny a nadmerné slnenie. Metličky sa môžu objaviť v akomkoľvek veku. Ich výskyt je častejší u žien ako u mužov. Na rozdiel od kŕčových žíl ich nesprevádzajú žiadne potiaže ani bolesti.

Metličkové žilky sa liečia špeciálnymi kompresnými pančuchami, nepríjemnou sklerotizáciou a laserom. Liečba laserom je najúčinnejšia metóda, ktorá v súčasnosti existuje. Po zákroku ošetrené miesto prechodne stmavne, ale v priebehu 10 dní zafarbenie vymizne a ložisko vybledne. Je potrebné dodržiavať rady lekára a dôsledne sa chrániť pred slnečným žiarením.

Aj keď metličky lekári považujú iba za kozmetický problém, jeho výskyt môže predznamenávať vznik niektorého vážneho žilového ochorenia.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *