Menštruačný kalíšok a aniónové vložky – menštruujte moderne a ekologicky

Krása a móda Zdravie a životný štýl

Svet sa neustále mení a vyvíja sa aj v oblasti dámskej hygieny. Tá sa snaží byť pre ženy praktickejšou, zdravšou a taktiež ekologickejšou. Dámska hygiena totiž patrí medzi z hľadiska ekológie k problematickému odpadu, ktorý v klasickej podobe nie je biologicky odbúrateľným.

Vymeňte tampóny za menštruačný kalíšok

Menštruačný kalíšok sa stal symbolom modernej ženy s ekologickým cítením. Hygienický pohárik je skvelou plnohodnotnou alternatívou k dámskym vložkám aj k tampónom. Užívateľky tejto inovácie vám dokonca priznajú, že je nosenie kalíšku omnoho príjemnejšie. Hodí sa pritom pre každého. Pre mladé dievčatá, ktorým menštruácia začína, a to aj pred prvým pohlavným stykom, aj pre ženy akéhokoľvek veku. Problematický nie je ani pre ženy, ktoré tampóny z rôznych dôvodov používať nemôžu.

Menštruačné kalíšky sú zdravotne nezávadné a majú nepriľnavý povrch pre baktérie. Nie sú tak príčinou vzniku problematického toxického šoku, známeho predovšetkým pri používaní klasických tampónov. Kalíšky neobsahujú ani problematické chemické látky, ktoré by ohrozovali ženské zdravie.

Vyskúšajte ultratenké aniónové denné vložky

Aniónová vrstva týchto vložiek má schopnosť neutralizovať škodlivé kladné katióny. Predchádza množeniu baktérií a odstraňuje aj nepríjemný zápach z menštruácie. Má schopnosť pôsobiť proti plesniam aj vzniku mykóz. Aniónové vložky sú tiež hemolytické. Majú schopnosť rýchlo odviesť rozkladajúcu sa krv do vnútra vložky a premeniť ju na nezapáchajúci bezpečný gél. Účinok aniónovej vložky BIOINTIMO pretrváva až 20 hodín. Vložky sú veľmi príjemné vďaka jemnej bavlnenej zložke.

Moderná menštruácia s Ekomarket.sk

Láka vás menštruovať pohodlnejšie, bez nepríjemných sprievodných javov a tiež ekologicky? Kúpte si moderné hygienické prostriedky pre svoje dni v e-shope Ekomarket.sk.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *