Čo na Vianoce pre herných nadšencov?

Počítače a internet

Vianoce sa blížia, tak čo si urobiť radosť novým herným príslušenstvom? Vymeň svoju klávesnicu, ktorá už je dávno plná omrviniek a niekoľkokrát poliata energy drinkom. Kúp si nový monitor, vďaka ktorému si užiješ Cyberpunk 2077 v dokonalom hernom rozlíšení.

Pekne od podlahy

Už ťa unavuje tvoj starý notebook, ktorý hlási modrú smrť zakaždým, keď sa snažíš spustiť pesničky pri hraní Hľadaní mín? Black Friday si síce prešvihol, pred Vianocami si však môžeš herný stroj za slušnú cenu stále zaobstarať.

Ak nie si náročný gamer a rád si zahráš aj mimo domova, určite oceníš možnosti herných notebookov. Ak sa rozhodneš vyberať herný notebook, v prvom rade je dôležité si určiť čiastku, ktorú chceš do tejto parády investovať. Podľa toho si potom namixuješ špecifikácie.

Dôležité je u herných notebookov pozerať na procesor, grafickú kartu, operačný systém a úložiská. Základom procesora sú jadrá – väčšina herných procesorov začína na štyroch jadrách, pre veľmi náročných hráčov, ktorí kombinujú hranie napríklad so streamovaním, je potom ideálny počet jadier navýšiť a tým si zabezpečiť plynulý chod všetkých spustených aplikácií.

Čo sa týka grafickej karty, tu je na výber z dvoch výrobcov – NVIDIA a AMD. Tu potom záleží na tom, ako nové hry si ako hráč chcete užiť a aké rozlíšenie je pre Váš pôžitok dostačujúce.

Lenovo Legion Y540-17IRH spája herný notebook a pôžitok z hry. Táto prenosná herná mašinka je nadupaná Intel Core i5, 4 jadrom a grafickou kartou GeForce GTX 1660 Tí, vďaka ktorej si užijete plynulý battle royale či inú hru závislú na rýchlych reakciách hráčov.

Všetko je doplnené Full HD rozlíšením a podsvietenou klávesnicou, hry si teda užijú aj hráči, ktorí preferujú večerné hodiny.

Pre náročnejších hráčov je potom k dispozícii Lenovo Legion Y920-17IKB, ktorý obsahuje vyššiu triedu Intel Core i7, 4 jadrový procesor a extrémne výkonnú herné grafickú kartu nVIDIA GeForce GTX 1070.

Odporúčame pre milovníkov virtuálnej reality, táto mašina umožňuje naozaj prenosný herný zážitok. V oboch prípadoch notebooky obsahujú kvalitný systém chladenia, ktorý zvládne uchladit aj naozaj veľký zápal do hry.

Rozmaznávajte si svojho maznáčika

Už vlastníš svoj herný notebook či stolný počítač a premýšľaš, čím ho vylepšiť? Každý herný fanúšik miluje svetla, svetielka, veľa svetielok. Klávesnica, myš … nech to svieti. Pre milovníkov futuristického štýlu je tu herná myš FanTech Blast X7.

Myš má 6 plne programovateľných tlačidiel. Táto myš s 4800 DPI je veľmi dostačujúca pre single player, tak ako dobrý štart pre hráčov, ktorí uprednostňujú skôr multiplayer hry. Pre pokročilých hráčov je tu herná myš Trust GXT 170 Heron. Táto laserová herná myš disponuje citlivým snímačom a šiestimi nastaviteľnými tlačidlami.

Vďaka nastaviteľnému rozmedzí 400 až 7000 DPI je táto herná myš ideálna pre začínajúcich hráčov i pre hráčov náročných. Ak ste detailista ako ja, určite oceníte, že značka Trust GXT má nielen herné myši, ale aj herné slúchadlá. Čo si takto nechať pod stromček nadeliť rovno set?

Herné slúchadlá Trust GXT 444 Wayman Pro Gaming. Slúchadlá je možné pripojiť k PC a notebooku, ale aj k hernej konzole a telefónu. Kvalitný zvuk si tak užijete kedykoľvek a kdekoľvek. Slúchadlá sú opatrené kvalitným a vysoko citlivým mikrofónom s pop filtrom, ktorý redukuje šum a zaistí Vám tak čistú komunikáciu so svojím tímom.

Ak nie ste fanúšik herných notebookov, rozmaznajte si svoju stolnú PC zostavu novým monitorom. Monitor Eizo FlexScan EV2736W je ideálna voľba pre single player hráčov, ktorí majú radi stratégie či hry nenáročné na rýchlosť a agresívne hranie.

Vďaka 27 palcovému monitoru a polomatnému povrchu, ktorý eliminuje odlesky, si užijete pokojné hranie a relaxáciu. Monitor je vybavený funkciou Auto EcoView, ktorá upravuje jas podľa okolia. Ďalšie funkcie EcoView Senca potom zaisťuje automatické zapínanie a vypínanie monitora podľa Vašej prítomnosti.

Šetríte tak energiu, keď si potrebujete ísť na chvíľu natiahnuť svaly. Aby darčeky neboli len pre Vás a Vášho herného maznáčika, môžete zainvestovať do novej hernej klávesnice, ktorú určite ocení aj Váš partner. Mnoho herných klávesníc je už s funkciou podsvietenia, ktorú môžete pár klávesami upraviť do farebného kabátiku podľa Vašej aktuálnej nálady.

Herná mechanická klávesnica HP Omen 1100 Nordic je ideálnou voľbou pre profesionálnych hráčov. Tlačidlá klávesnice sú veľmi citlivé a reagujú okamžite na každý stisk hráča. Klávesnica má funkciu Anti-ghosting. Zaujímavý je desing klávesnice, ktorý má červeno zvýraznené, pre hráča dôležité, tlačidlá.

Vďaka ovládačom si môžete vybrať medzi 9 vizuálnymi efektmi a 7 stupňom podsvietenia. Pokiaľ máte radi inú kombináciu farieb než čiernočervený, oceníte klávesnicu Genius GX Gaming Scorpion K8. Tu si môžete nastaviť podsvietenie v 7 rôznych farbách. Anti-ghosting je samozrejmosťou. Ponuka je naozaj zaujímavá – inComputer.sk. Tak už máš svoj darček pod stromček vybraný?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *